Bezplodnosc wikipedia

Niepłodność u mężczyzn dana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest skutkiem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) bądź ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na więc stanowią m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w rezultatu przebytej infekcji czy urazu. Sprawia to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą również choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, wielka w akty i warzywa oraz wprowadzanie do systemu witaminy A i C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zmienia się w niektórych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność że mieć i podłoże genetyczne. Warto zdobyć zatem pod uwagę często w sukcesie, gdy u kobiety doszło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Również istnieje to zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne istnieć także przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców zapewne istnieć niezwykle groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może przyjść zapalny obrzęk jąder, które dawać może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać oraz o Systemie Kallmana. Stanowi wówczas zaburzenie genetyczne, które wyróżnia się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem są bardzo małe jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.